Publicat de: victorjosu | Ianuarie 9, 2009

Biatlon: Levchenkova in puncte.

Natalia Levchenkova

Biatlonista din Moldova Natalia Levchenkova s-a clasat pe locul 28 la finalul cursei de biatlon care a avut loc astaz in „Meca” biatlonului mondial la Oberhof (Germania). In proba de sprint 7,5 km moldoveanca a ratat o singura tinta la cele doua intrari in poligon, si cu un parcurs mediu al distantei in ce priveste schiul fond Levchenokova a terminat cursa pe locul 28 cu o intarziere de 1.37.3 min de invingatoare.Podiumul a fost ocupa in ordine:1Iureva, 2:Henkel, 3:Jonsson. Acest loc 28 i-a adus moldovencei 13 puncte in clasamentul general al cupei mondiale in care ocupa locul 18 cu 145 de puncte. Duminica Natalia Levchenkova  va participa in proba de mass-start.